Charakterki

Regulamin działu
1. Opowiadania należy pisać w pierwszej osobie liczby pojedynczej.
2. Opowiadania muszą być poprawne gramatycznie, nie powinny posiadać błędów
ortograficznych czy interpunkcyjnych.
3. Dialogi zaczynamy od myślników.
4. W opowiadaniach można przeklinać, powinno się jednak stosować cenzurę (*)
5. Przy interakcji z innymi psami należy pamiętać o ich charakterze. To oczywiste,
że wiecznie miły pies raczej was nie zwyzywa, a wredny osobnik nie przytuli na pożegnanie.
6. Trzeba stosować się do pola "Automatyczne zgody" w formularzu postaci, z którą piszemy.
7. Opowiadanie może być kontynuowane przez kogoś innego. Aby zakomunikować taką chęć,
na końcu opowiadania należy umieścić imię psa, który ma kontynuować ze znakiem zapytania
na końcu. Dopuszczalne jest dodanie np. nawiasu.
8. Opowiadanie powinno być zatytułowane odpowiednio do treści np. Sakante - Spacer (William)
9. W opowiadaniach mogą występować fantastyczne stworzenia.
10. W sforze NIE MA technologii.
11. Na terenach sfory nie mieszkają ludzie; Ich spotkanie wymaga kilkudniowej
wędrówki - najbliższe ich osady znajdują się ogrom kilometrów od Dogs' Tribe. Podsumowując, mogą
występować w opowiadaniach, ale tylko w epizodach, gdy nasz pies bardzo oddali się od sfory.
12. Psy mogą mieć moce (więcej w dziale "Dołącz!").
13. Do opowiadań nie dodajemy załączników w postaci obrazków, można jednak linkować
słowa (kliknięcie w dane słowo będzie nas przenosiło do nowej karty z obrazem).
14. W trakcie opowiadania jak najbardziej można podawać linki do muzyki, która np. została
usłyszana przez naszego psa na balu.
15. Opowiadanie musi zawierać minimum 100 słów.

Charakterki

Postprzez Sakante » 3 sty 2017, o 19:14

Dai
Dai wydaje się być staranną, lecz niejednokrotnie dosyć słabo zorganizowaną osobą. Zdecydowanie nie jest egoistką, myśli o innych i stara się im pomagać. Zazwyczaj bezinteresowna, lecz czasami jak każdy człowiek lubi dostać uczciwą zapłatę za swoją pracę. Wiele osób opisałoby ją zapewne jako wesołą dziewczynę z dużym poczuciem humoru, a nawet dystansu do siebie. Jest wierna, nie pozostawia przyjaciół na pastwę losu. Nie kłamie, nawet w sytuacji, gdy mogło by to jej w czymś pomóc. Nie zawsze potrafiła poradzić sobie z naporem środowiska i wszechobecną, nie zawsze słuszną (albo po prostu zbyt agresywnie przekazaną) krytyką, teraz jednak według mnie zmieniła się - jest wytrzymalsza pod tym względem. Zdecydowanie jest koleżeńska i trudno doszukiwać się w niej opryskliwości. Potrafi być pamiętliwa, lecz zemsta nie zawsze przynosi jej ukojenie. Nie boi się prosić o pomoc czy też radę innych. Roztropność i rozsądne myślenie to dwie cechy trafnie ją opisujące. Nie jest szczególnie wybuchowa, nie brak jej pokory. Potrafi zmienić się we wredną zołzę, rzadko jednak się jej to zdarza. Nie jest stronnicza, potrafi wczuć się w sytuację innych osób i patrzeć na świat ich oczami. Jej osąd jest zazwyczaj sprawiedliwy.

Kelsey
Na pewno jest dwulicowa - co do tego nie mam wątpliwości. I ona stara się roztoczyć wokół siebie fałszywą aurę niewinności. Usiłuje przekonać do siebie wszystkich. Kłamie, a w sumie łże jak z nut. Jest egoistyczna. Ma wyznaczone cele i nie obchodzi jej, jak je osiągnie. Nie zważa na innych. Kiedy sobie kogoś upatrzy, nie odpuści, zrobi wszystko, by go zniszczyć. Wydaje się nie być mocno pamiętliwa, ani sentymentalna. Manipulantka.

Sparta
Sparta jest na pewno mądrą, kreatywną osobą, piszącą dobrym stylem. Można by było ją określić słowami "kulturalna" oraz "pomocna" (lecz ja tak nie uważam). Zdarza jej się mieć naprawdę dobre pomysły. Wydaje się być raczej poważna. Choć jej zewnętrzna otoczka wskazuje na kogoś całkiem miłego, z kim dobrze byłoby się zaprzyjaźnić, moim zdaniem jest inaczej. Według mnie owa osoba jest sztuczna, w głębi duszy manipulantka. Zapewne dąży do dawno wyznaczonych celów, nie mówi jednak o tym otwarcie. Jestem niemalże pewna, że mogłaby dążyć do nich "po trupach".

Leia
Leia jest bardzo dorosłą, myślącą racjonalnie osobą. Zanim coś zrobi, musi to przemyśleć i przewidzieć skutki swoich decyzji, toteż nieczęsto zdarzają jej się głupie wpadki. Do osób, które już poznała mówi miło, bez ironii czy zbędnych złośliwości. Jeśli powstają jakieś spory, stara się rozwiązać je dyplomatycznie. Jest kulturalna i grzeczna. Czasami jednak mam wrażenie, że nie mówi wszystkiego, co myśli - zataja np. niektóre swoje opinie. Wydaje się być skryta, raczej nie otwiera się zbyt często. Rzadko mówi o swoich uczuciach.

Iris
Można ją opisać kilkoma raptem słowami. Jest dwulicowa, co innego mówi tobie, a zupełnie inną wersję przedstawia komuś. Nierzadko zdarza jej się kłamać. W twoim towarzystwie może być miła, koleżeńska, udawać, że jej na tobie zależy. Prawda jest jednak zupełnie inna. Nie można nazwać jej szczególnie roztropną, czasami pragnie zemsty, choć nie jest dobrym taktykiem, więc słabo jej ona wychodzi. Można dosyć łatwo ją zmanipulować i nieświadomie zmusić do niektórych czynów, jak i łatwo nastawić ją negatywnie/pozytywnie do danych osób. Lubi być w centrum uwagi, nie ścierpi, kiedy się ją lekceważy.

Veya
Veya jest przede wszystkim cicha, choć tylko "na zewnątrz". Gdy bardziej się ją pozna z łatwością można stwierdzić, że ma niemałe poczucie humoru. Nie w jej zwyczaju jest obgadywanie kogoś za plecami. Przy niej zawsze można poczuć wsparcie i zrozumienie. Nadaje się do dyskusji zarówno poważnych, jak i tych prowadzonych dla samych żartów. Raczej introwertyk. Szczerza, ale jednocześnie grzeczna i kulturalna, pełna pokory. Nie byłaby wstanie oskarżyć kogoś niesprawiedliwie, nie lubi kłótni.
Avatar użytkownika
Sakante
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 gru 2016, o 17:42

Powrót do Opowiadania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron